Nordisk utställningsagenda 2019

PRELIMINÄRA domarlistor för INT: SKK, NKK, FKK, DKK, NAT: SKK, SvTeK, NTK, DTK.
Anmäl gärna till webmaster om ni upptäcker något fel.

Uppdaterad: 2018-10-03

DATUMPLATSLANDARRANGÖRDOMARE
JANUARI
3GöteborgSverigeSKK INTDan Ericsson, Sverige
4GöteborgSverigeSKK NORDICFabrizio La Rocca, Italien
FEBRUARI
9FredericiaDanmarkDKK INTE. Senashenko, Ryssland
15NorgeNKK INTPhilip O'brien, Irland
17NorgeNKK NORDICBirgitta Hasselgren, Sverige
MARS
2HårlevDanmarkDTK NATMalgorzata Jurek Erenska, Polen
3HårlevDanmarkDTK NATIlse Freerksen, Tyskland
16KristiansandNorgeNKK INTAnnamaria Tarján, Ungern
30MalmöSverigeSKK INTMaite Gonzalbo Lorenzo, Spanien
APRIL
6BillundDanmarkDTK NATSimon Oliver, Kroatien
6BergenNorgeNKK NORDICKirsi Nieminen, Finland
7BillundDanmarkDTK NATElisabeth Feuz, Schweiz
19Sundsvall SV-19SverigeSKK INTCatharina Hasselgren, Sverige
28VästeråsSverigeSKK NAT
MAJ
4ÅlesundNorgeNKK INTSiv Jernhake, Sverige
5ÅlesundNorgeNKK NORDICPia Lundberg, Sverige
10RoskildeDanmarkDKK NORDICLillian Lleton, Danmark
11RoskildeDanmarkDKK INTBo Skalin, Sverige
12LidköpingSverigeSKK NORDICSvein Björnes, Danmark
12Roskilde (Crufts)DanmarkDKK INTSiret Lepasaar, Estland
19HässleholmSverigeSKK NORDIC
25GimoSverigeSKK NORDIC
25PiteåSverigeSKK NAT
25HårlevDanmarkDTK NATMargret Möller-Sieber, Tyskland
26HårlevDanmarkDTK NATAdam Stasiak, Polen
26TromsöNorgeNKK INTVibeke Rørdam, Danmark
JUNI
2NorrköpingSverigeSKK NAT
2SandefjordNorgeNKK NORDICMichael Leonard, Irland
8VänersborgSverigeSKK NORDIC
9MärstaSverigeSKK NAT
15LeksandSverigeSKK NAT
16VännäsSverigeSKK NAT
21VejenDanmarkDKK NORDICKnut Sigurd Wilberg, England
22VejenDanmarkDKK INTDagmar Klein, Rumänien
23Vejen (Crufts)DanmarkDKK INTBenny Blidh Von Schedvin, Sverige
28GällivareSverigeSKK NORDIC
29BoråsSverigeSKK NAT
29Trondheim (Crufts)NorgeNKK INTJan-Erik Ek, Sverige
JULI
6AlftaSverigeSKK NAT
12TvååkerSverigeSKK NORDIC
13TvååkerSverigeSKK NAT
13PiteåSverigeSKK INT
19SvendborgDanmarkDTK NATCindy Pettersson, Sverige
20SvendborgDanmarkDTK NATTorsten Himmrich, Tyskland
21KöpingSverigeSKK NORDIC
21SvendborgDanmarkDTK NATJoseph Vernuccio, USA
27RansäterSverigeSKK NORDIC
AUGUSTI
4SvenstavikSverigeSKK NORDIC
10RonnebySverigeSKK NAT
11AskersundSverigeSKK NAT
16BornholmDanmarkDTK NATWenche Eikeseth, Norge
17EskilstunaSverigeSKK NAT
17BornholmDanmarkDKK INTMoa Persson, Sverige
18ÖverkalixSverigeSKK NAT
18NorrköpingSverigeSKK NORDIC
18BornholmDanmarkDKK INTJos De Cuyper, Belgien
24LjungskileSverigeSKK NAT
25MärstaSverigeSKK NAT
31VisbySverigeSKK NAT
SEPTEMBER
1VisbySverigeSKK INT
7ÖlandSverigeSKK NAT
8SandvikenSverigeSKK NORDIC
14GimoSverigeSKK NAT
21EslövSverigeSKK NAT
21HårlevDanmarkDTK NATDavid Winsley, England
22Ballerup (KBHV)DanmarkDKK INTSvein E. Bjørnes, Danmark
OKTOBER
12HårlevDanmarkDTK NATPhilip Behan, Irland
13SundsvallSverigeSKK NAT
13HårlevDanmarkDTK NATFrancisco Martinez Coloma, Spanien
NOVEMBER
2HerningDanmarkDKK INTRainer Jacobs, Tyskland
3VäxjöSverigeSKK INT
3Herning (DKV)DanmarkDKK INTJochen Eberhardt, Tyskland
15LilleströmNorgeNKK NORDICFrank Kane, Storbritann
17Lilleström (Crufts)NorgeNKK INTPhilip Behan, Irland
23BillundDanmarkDTK NATCorinne Cardinal, Belgien
24BillundDanmarkDTK NATJohn Madden, Irland
DECEMBER
15StockholmSverigeSKK NORDIC