Nordisk utställningsagenda 2019

2

PRELIMINÄRA domarlistor för INT: SKK, NKK, FKK, DKK, NAT: SKK, SvTeK, NTK, DTK.
Anmäl gärna till webmaster om ni upptäcker något fel.

Uppdaterad: 2018-12-30

DATUMPLATSLANDARRANGÖR DOMARE   
JAN
3GÖTEBORGSverigeSKKNORDICDan Ericsson, Sverige
4GÖTEBORGSverigeSKKINTFabrizio La Rocca, Italien
12KAJAANIFinlandFKKINTHarry Tast, Finland
20TURKUFinlandFKKINTSvein Björnes, Danmark
FEB
9FREDERICIADanmarkDKKINTE. Senashenko, Ryssland
15NorgeNKKINTPhilip O'brien, Irland
17NorgeNKKNORDICBirgitta Hasselgren, Sverige
MARS
2SÖDERTÄLJESverigeSvTeKNATMikael Nilsson, Sverige
2STEVNS ChantelouV-19DanmarkDTKNATMalgorzata Jurek Erenska, Polen
2JOENSUUFinlandFKKINTSaija Juutilainen, Finland
3STEVNSDanmarkDTKNATIlse Freerksen, Tyskland
3JOENSUUFinlandFKKNORDICIgoris Zizevskis, Litauen
16KRISTIANSANDNorgeNKKINTAnnamaria Tarján, Ungern
24TURKUFinlandFKKINT
30MALMÖSverigeSKKINTMaite Gonzalbo Lorenzo, Spanien
30LAHTIFinlandFKKINTKatharina Round, Frankrike
APRIL
6BILLUNDDanmarkDTKNATSimon Oliver, Kroatien
7BILLUND DTKV-19DanmarkDTKNATElisabeth Feuz, Schweiz
6BERGENNorgeNKKNORDICKirsti Nieminen, Finland
14VAASAFinlandFKKINTGeorge Schogol, Georgien
19SUNDSVALL SE V-19SverigeSKKINTChatarina Hasselgren, Sverige
20 el 21IMATRAFinlandFKKNORDIC
28VÄSTERÅSSverigeSKKNATMarja Salminen, Finland
MAJ
4ÅLESUNDNorgeNKKINTSiv Jernhake, Sverige
4TAMPEREFKFKKNORDICHarto Stockmari, Finland
5ÅLESUNDNorgeNKKNORDICPia Lundberg, Sverige
5TAMPEREFKFKKINTGhita Jensen, Danmark
10ROSKILDEDanmarkDKKNORDICLillian Lleton, Danmark
11VÅRGÅRDASverigeSvTeKNATDavid Winsley, England
11ROSKILDEDanmarkDKKINTBo Skalin, Sverige
11HELSINKIFinlandFKKINTClaudio De Giuliani, Italien
12LIDKÖPINGSverigeSKKNORDICSvein Björnes, Danmark
12ROSKILDEDanmarkDKKINTSiret Lepasaar, Estland
12IISALMIFinlandFKKNORDICAnnukka Paloheimo, Finland
18HÖRBYSverigeSvTeKNATMarie Hogarty, Irland
19HÄSSLEHOLMSverigeSKKNORDICGeir Flyckt-Pedersen, USA
25GIMOSverigeSKKNORDIC
25PITEÅSverigeSKKNATMikael Nilsson, Sverige
25HÅRLEVDanmarkDTKNATMargret Möller-Sieber, Tyskland
25HAMINAFinlandFKKNORDIC
26HÅRLEVDanmarkDTKNATAdam Stasiak, Polen
26TROMSÖNorgeNKKINTVibeke Rördam, Danmark
26GÅLÖSverigeWA Off. utst.John Griffin, England
JUNI
2NORRKÖPINGSverigeSKKNATSvein Björnes, Danmark
2SANDEFJORDNorgeNKKNORDICLeonard Michael, Irland
8VÄNERSBORGSverigeSKKNORDICDodo Sandahl, Sverige
9MÄRSTASverigeSKKNAT
9ROVANIEMIFinlandFKKINT
15SKELLEFTEÅSverigeSvTeKNATLuc Detry, Belgien
15LEKSANDSverigeSKKNAT
16VÄNNÄSSverigeSKKNAT
21VEJENDanmarkDKKNORDICKnut Sigurd Wilberg, England
22VEJENDanmarkDKKINTDagmar Klein, Ryssland
23VEJENDanmarkDKKINTBenny Blidh von Schedvin, Sverige
28GÄLLIVARESverigeSKKNORDICM Pylvänäinen-Suorsa, Finland
29BORÅSSverigeSKKNAT
29TRONDHEIMNorgeNKKINTJan-Erik Ek, Sverige
JULI
6ALFTASverigeSKKNAT
7TUUSULAFinlandFKKNORDIC
12TVÅÅKERSverigeSKKNORDICAnna-Lena Rylander Munkvall, Sverige
13TVÅÅKERSverigeSKKNATElina Haapaniemi FInland
13PITEÅSverigeSKKINT
13OULUFinlandFKKNORDIC
14OULUFinlandFKKINT
19SVENDBORGDanmarkDTKNATCindy Pettersson, Sverige
20ESKILSTUNASverigeSvTeKNATKen Bartlett, England
20SVENDBORGDanmarkDTKNATTorsten Himmrich, Tyskland
21VÄSTERÅSSverigeSKKNORDIC
21SVENDBORGDanmarkDTKNATJoseph Vermuccio, USA
21KALAJOKIFinlandFKKINT
27RANSÄTERSverigeSKKNORDIC
28TORSBYSverigeSvTeKNAT
27 el 28PORIFinlandFKKINT
AUG
3ÅSARNASverigeSvTeKNAT
4SVENSTAVIKSverigeSKKNORDIC
4FAUSKENorgeNKKINTVesa Lehtonen, Finland
4KUOPIOFinlandFKKINTJuha Palosaari, Finland
10RONNEBYSverigeSKKNAT
11ASKERSUNDSverigeSKKNAT
11KOTKAFinlandFKKINTHannele Jokisilta, Finland
16RÖNNE 1DanmarkDTKNATWenche Eikeseth, Norge
16RÖNNE 2DanmarkDTKNATTammas Jakkel, Ungern
17ESKILSTUNASverigeSKKNAT
17BORNHOLMDanmarkDKKINTMoa Persson, Sverige
18NORRKÖPINGSverigeSKKNORDICAnne Tove Strande, Norge
18ÖVERKALIXSverigeSKKNAT
18BORNHOLMDanmarkDKKINTJos De Cuyper, Belgien
18LILLEHAMMERNorgeNKKINT
24LJUNGSKILESverigeSKKNAT
25MÄRSTASverigeSKKNAT
31VISBYSverigeSKKNAT
31SKELLEFTEÅSverigeSvTeKNATPhilip Greenway, England
31RIIHIMÄKIFinlandFKKNORDIC
SEP
1VISBYSverigeSKKINT
1RIIHIMÄKIFinlandFKKINT
7ÖLANDSverigeSKKNAT
7VANTAAFinlandFKKNORDIC
8SANDVIKENSverigeSKKNORDIC
14GIMOSverigeSKKNAT
14BJUVSverigeSvTeKNATDodo Sandahl, Sverige
15BJUVSverigeSvTeKNATPaul Wilkinson, England
15ROGALANDNorgeNKKINT
21ESLÖVSverigeSKKNAT
21HÅRLEVDanmarkDTKNATDavid Winsley, England
22BALLERUP KBHV-19DanmarkDKKINTSvein E Björnes, Danmark
28 el 29ECKERÖFinlandFKKINT
OKT
5VÅRGÅRDASverigeSvTeKNATJeff Luscott, England
6HARSTADNorgeNKKNORDIC
12NJURUNDASverigeSvTeKNAT
12HÅRLEVDanmarkDTKNATPhilip Behan, Irland
13SUNDSVALLSverigeSKKNAT
13HÅRLEVDanmarkDTKNATF Martinez Coloma, Spanien
26 el 27SEINÄJOKIFinlandFKKINT
NOV
2HERNINGDanmarkDKKINTRainer Jacobs, Tyskland
3VÄXJÖSverigeSKKINT
3HERNING DKV-19DanmarkDKKINTJochen Eberhardt, Tyskland
9SÖDERTÄLJESverigeSvTeKNATMarie Gadolin, Sverige
9JYVÄSKYLÄFinlandFKKNORDIC
10JYVÄSKYLÄFinlandFKKINT
15LILLESTRÖM NO V-19NorgeNKKNORDICFrank Kane, England
17LILLESTRÖMNorgeNKKINTPhilip Behan, Irland
23BILLUNDDanmarkDTKNATCorinne Cardinal, Belgien
24BILLUNDDanmarkDTKNATJohn Madden, Irland
DEC
7HELSINKIFinlandFKKNORDIC
8HELSINKIFinlandFKKINT
15STOCKHOLM NORD V-19SverigeSKKNORDIC