nyatr3

PRELIMINÄRA domarlistor för INT: SKK, NKK, FKK, DKK, NAT: SKK, SvTeK, NTK, DTK.
Anmäl gärna till Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.om ni upptäcker något fel.

Uppdaterad: 2019-03-31

DATUMPLATSLANDARRANGÖR DOMARE   
JAN                
3 GÖTEBORG Sverige SKK NORDIC Dan Ericsson, Sverige      
4 GÖTEBORG Sverige SKK INT Fabrizio La Rocca, Italien      
12 KAJAANI Finland FKK INT Harry Tast, Finland      
20 TURKU Finland FKK INT Svein Björnes, Danmark      
FEB                
9 FREDERICIA Danmark DKK INT E. Senashenko, Ryssland      
15 Norge NKK INT Philip O'brien, Irland      
17 Norge NKK NORDIC Birgitta Hasselgren, Sverige      
MARS                
2 SÖDERTÄLJE Sverige SvTeK NAT Mikael Nilsson, Sverige      
2 STEVNS ChantelouV-19 Danmark DTK NAT Malgorzata Jurek Erenska, Polen      
2 JOENSUU Finland FKK INT Saija Juutilainen, Finland      
3 STEVNS Danmark DTK NAT Ilse Freerksen, Tyskland      
3 JOENSUU Finland FKK NORDIC Igoris Zizevskis, Litauen      
16 KRISTIANSAND Norge NKK INT Annamaria Tarján, Ungern      
24 TURKU Finland FKK INT        
30 MALMÖ Sverige SKK INT Maite Gonzalbo Lorenzo, Spanien      
30 LAHTI Finland FKK INT Katharina Round, Frankrike      
APRIL                
6 BILLUND Danmark DTK NAT Simon Oliver, Kroatien      
7 BILLUND DTKV-19 Danmark DTK NAT Elisabeth Feuz, Schweiz      
6 BERGEN Norge NKK NORDIC Kirsti Nieminen, Finland      
14 VAASA Finland FKK INT George Schogol, Georgien      
19 SUNDSVALL SE V-19 Sverige SKK INT Chatarina Hasselgren, Sverige      
20 el 21 IMATRA Finland FKK NORDIC        
28 VÄSTERÅS Sverige SKK NAT Marja Salminen, Finland      
MAJ                
4 ÅLESUND Norge NKK INT Siv Jernhake, Sverige      
4 TAMPERE FK FKK NORDIC Harto Stockmari, Finland      
5 ÅLESUND Norge NKK NORDIC Pia Lundberg, Sverige      
5 TAMPERE FK FKK INT Ghita Jensen, Danmark      
10 ROSKILDE Danmark DKK NORDIC Lillian Lleton, Danmark      
11 VÅRGÅRDA Sverige SvTeK NAT David Winsley, England      
11 ROSKILDE Danmark DKK INT Bo Skalin, Sverige      
11 HELSINKI Finland FKK INT Claudio De Giuliani, Italien      
12 LIDKÖPING Sverige SKK NORDIC Svein Björnes, Danmark      
12 ROSKILDE Danmark DKK INT Siret Lepasaar, Estland      
12 IISALMI Finland FKK NORDIC Annukka Paloheimo, Finland      
18 HÖRBY Sverige SvTeK NAT Marie Hogarty, Irland      
19 HÄSSLEHOLM Sverige SKK NORDIC Geir Flyckt-Pedersen, USA      
25 GIMO Sverige SKK NORDIC Monica Vikner Stafberg, Sverige      
25 PITEÅ Sverige SKK NAT Mikael Nilsson, Sverige      
25 HÅRLEV Danmark DTK NAT Margret Möller-Sieber, Tyskland      
25 HAMINA Finland FKK NORDIC        
26 HÅRLEV Danmark DTK NAT Adam Stasiak, Polen      
26 TROMSÖ Norge NKK INT Vibeke Rördam, Danmark      
26 GÅLÖ Sverige WA  Off. utst. John Griffin, England      
JUNI                
2 NORRKÖPING Sverige SKK NAT Svein Björnes, Danmark      
2 SANDEFJORD Norge NKK NORDIC Leonard Michael, Irland      
8 VÄNERSBORG Sverige SKK NORDIC Dodo Sandahl, Sverige      
9 MÄRSTA Sverige SKK NAT Wera Hübenthal, Sverige      
9 ROVANIEMI Finland FKK INT        
15 SKELLEFTEÅ Sverige SvTeK NAT Luc Detry, Belgien      
15 LEKSAND Sverige SKK NAT Kimmo Mustonen, Finland      
16 VÄNNÄS Sverige SKK NAT Carl-Gunnar Stafberg, Sverige      
21 VEJEN Danmark DKK NORDIC Knut Sigurd Wilberg, England      
22 VEJEN Danmark DKK INT Dagmar Klein, Ryssland      
23 VEJEN Danmark DKK INT Benny Blidh von Schedvin, Sverige      
28 GÄLLIVARE Sverige SKK NORDIC M Pylvänäinen-Suorsa, Finland      
29 BORÅS Sverige SKK NAT Helge Kvivesen, Norge      
29 TRONDHEIM Norge NKK INT Jan-Erik Ek, Sverige      
JULI                
6 ALFTA Sverige SKK NAT Nina Janger, Finland      
7 TUUSULA Finland FKK NORDIC        
12 TVÅÅKER Sverige SKK NORDIC Anna-Lena Rylander Munkvall, Sverige      
13 TVÅÅKER Sverige SKK NAT Elina Haapaniemi FInland      
13 PITEÅ Sverige SKK INT Sean Knight, Irland      
13 OULU Finland FKK NORDIC        
14 OULU Finland FKK INT        
19 SVENDBORG Danmark DTK NAT Cindy Pettersson, Sverige      
20 ESKILSTUNA Sverige SvTeK NAT Ken Bartlett, England      
20 SVENDBORG Danmark DTK NAT Torsten Himmrich, Tyskland      
21 VÄSTERÅS Sverige SKK NORDIC Eva Liljekvist Borg, Sverige      
21 SVENDBORG Danmark DTK NAT Joseph Vermuccio, USA      
21 KALAJOKI Finland FKK INT        
27 RANSÄTER Sverige SKK NORDIC Per Kristian Andersen, Norge      
28 TORSBY Sverige SvTeK NAT        
27 el 28 PORI Finland FKK INT        
AUG                
3 ÅSARNA Sverige SvTeK NAT        
4 SVENSTAVIK Sverige SKK NORDIC Leni Finne, Finland      
4 FAUSKE Norge NKK INT Vesa Lehtonen, Finland      
4 KUOPIO Finland FKK INT Juha Palosaari, Finland      
10 RONNEBY Sverige SKK NAT Göran Bodegård, Sverige      
11 ASKERSUND Sverige SKK NAT Marie Petersen, Danmark      
11 KOTKA Finland FKK INT Hannele Jokisilta, Finland      
16 RÖNNE 1 Danmark DTK NAT Wenche Eikeseth, Norge      
16 RÖNNE 2 Danmark DTK NAT Tammas Jakkel, Ungern      
17 ESKILSTUNA Sverige SKK NAT Jan Erik Ek, Sverige      
17 BORNHOLM Danmark DKK INT Moa Persson, Sverige      
18 NORRKÖPING Sverige SKK NORDIC Anne Tove Strande, Norge      
18 ÖVERKALIX Sverige SKK NAT Zsuzsanna Balogh, Ungern      
18 BORNHOLM Danmark DKK INT Jos De Cuyper, Belgien      
18 LILLEHAMMER Norge NKK INT        
24 LJUNGSKILE Sverige SKK NAT Catharina Hasselgren, Sverige      
25 MÄRSTA Sverige SKK NAT Björg Foss, Norge      
31 VISBY Sverige SKK NAT Merete Dalgaard, Danmark      
31 SKELLEFTEÅ Sverige SvTeK NAT Philip Greenway, England      
31 RIIHIMÄKI Finland FKK NORDIC        
SEP                
1 VISBY Sverige SKK INT Thomas Hehir, Irland      
1 RIIHIMÄKI Finland FKK INT        
7 ÖLAND Sverige SKK NAT Per Kristian Andersen, Norge      
7 VANTAA Finland FKK NORDIC        
8 SANDVIKEN Sverige SKK NORDIC        
14 GIMO Sverige SKK NAT Martin Johansson, Sverige      
14 BJUV Sverige SvTeK NAT Dodo Sandahl, Sverige      
15 BJUV Sverige SvTeK NAT Paul Wilkinson, England      
15 ROGALAND Norge NKK INT        
21 ESLÖV Sverige SKK NAT Martin Johansson, Sverige      
21 HÅRLEV Danmark DTK NAT David Winsley, England      
22 BALLERUP KBHV-19 Danmark DKK INT Svein E Björnes, Danmark      
28 el 29 ECKERÖ Finland FKK INT        
OKT                
5 VÅRGÅRDA Sverige SvTeK NAT Jeff Luscott, England      
6 HARSTAD Norge NKK NORDIC        
12 NJURUNDA Sverige SvTeK NAT        
12 HÅRLEV Danmark DTK NAT Philip Behan, Irland      
13 SUNDSVALL Sverige SKK NAT        
13 HÅRLEV Danmark DTK NAT F Martinez Coloma, Spanien      
26 el 27 SEINÄJOKI Finland FKK INT        
NOV                
2 HERNING Danmark DKK INT Rainer Jacobs, Tyskland      
3 VÄXJÖ Sverige SKK INT Salvatore Tripoli, Italien      
3 HERNING DKV-19 Danmark DKK INT Jochen Eberhardt, Tyskland      
9 SÖDERTÄLJE Sverige SvTeK NAT Marie Gadolin, Sverige      
9 JYVÄSKYLÄ Finland FKK NORDIC        
10 JYVÄSKYLÄ Finland FKK INT        
15 LILLESTRÖM NO V-19 Norge NKK NORDIC Frank Kane, England      
17 LILLESTRÖM Norge NKK INT Philip Behan, Irland      
23 BILLUND Danmark DTK NAT Corinne Cardinal, Belgien      
24 BILLUND Danmark DTK NAT John Madden, Irland      
DEC                
7 HELSINKI Finland FKK NORDIC        
8 HELSINKI Finland FKK INT        
15 STOCKHOLM NORD V-19 Sverige SKK NORDIC Vesa Lehtonen, Finland